Достапни линкови

Во Кина 5 луѓе осудени на смрт


Кинескиот суд осуди уште 5 луѓе на смртна казна за нивното учество во крвавите етнички немири во Ксинџијанг. До сега се извршени 22 смртни казни. За време на немирите во јули годинава загинаа 197 луѓе.
XS
SM
MD
LG