Достапни линкови

Временска прогноза-сончево


Денеска не очекува сончево време со умерена облачност. Постои можност во котлините да се појави магла и малку ветер. Утринската температура ќе се движи од минус 2 до 4 степени а дневната од 8 до 19 степени. Во Скопје и околината дсневаната темперетура може да го достигне 10-от степен.
XS
SM
MD
LG