Достапни линкови

Романскиот Парламент изгласа доверба на владата на Бок


Романскиот Парламен денеска на заедничка седница на двата дома изгласа доверба на новата влада на премиерот Емил Бок. Гласањето беше усвоено со 267 гласови до 471 пратеник во двата дома на Парламентот. Бок ја преставил пред Парламентот својата програма и новиот кабинет, кој вклучува 15 министерства.
XS
SM
MD
LG