Достапни линкови

Убиен руски свешетник


Еден руски свештеник бил убиен во близина на Москва. Агенциите јавуваат дека отец Александар Филипов бил убиен од пијани хулигани во Подолск откако тој ги искарал поради тоа што јавно уринирале. Полицијата уапсила двајца осомничени.
XS
SM
MD
LG