Достапни линкови

Казахстанскиот лидер ги искушува странците


Студеното време можеби ќе донесе тешкотии во Европа, но за Казахстан тоа е добра можност за трговија. Претседателот на Казахстан Нурсултан Назарбаев во годишниот говор до нацијата изјави дека повеќе странски дипломати би требало да се преселат во главниот град на земјата Астана за да уживаат во тамошните екстремни временски услови.
XS
SM
MD
LG