Достапни линкови

Авганистански пратеник убиен во полициска заседа


Еден член на авганистанскиот парламент бил убиен кога неговото возило минало низ полициска заседа што била поставена за талибанските милитанти. Министерството за внатрешни работи соопшти дека станува збор за пратеникот во Горниот дом на парламентот Мохамад Јунос Ширнага. Се прецизира дека во инцидентот што се случил во северната провинција Баглан, загинал и неговиот возач.
XS
SM
MD
LG