Достапни линкови

Прогноза за времето- променливо облачно


Времето денеска ќе биде променливо облачно. Во западните делови наместа ќе има слаби врнежи од дожд, а во претпладневните часови по одделни котлини ќе има појава на магла. Утринската температура се движи од минус четири до два, а дневната ќе биде од три до 10 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно, а претпладне со појава на магла. Утринската температура се спушти до минус два, а дневната ќе достигне до пет степени.
XS
SM
MD
LG