Достапни линкови

Тадиќ-кандидатурата за во ЕУ е историски ден за Србија


Денеска е историски ден за Србија, бидејќи главна цел на земјата во текот на десете години од воведувањето на демократијата е Европската Унија, изјави денеска во Стохолм српскиот претседател Борис Тадиќ по официјалното поднесување на барањето за кандидатура на земјата за членство во унијата. Тој истакна и дека Србија е подговена да ја исполни својата крајна цел, која е членство во ЕУ.
XS
SM
MD
LG