Достапни линкови

БИХ може ќе добие визна либерализација во 2010


Босна и Херцеговина ќе добие визна либерализација во првата половина на 2010 година за време на шпанското претседавање со ЕУ доколку властите успешно ја сработат својата работа, соопшти денеска амбасадорот на Шпанија во БИХ, Алехандро Енрике Алваргонзалес Сан Мартин. Тој изјавил и дека треба да се прекине маѓепсаниот круг во кој се наоѓа земјата и да го зајакне својот капацитет.
XS
SM
MD
LG