Достапни линкови

Папуљас би ја посетил Македонија кога ќе се реши спорот со името


Грчкиот претседател Карлол Папуљас му пишал на претседателот Ѓорѓе Иванов дека тој би сакал да ја посети Македонија без да постои препреката за нерешениот спор со името, по поканата на Иванов тој да ја посети земјава. Според Папуљас колку подолго трае спорот толку подолго ќе остане нерешено пристапувањето на Македонија во ЕУ и НАТО. Иванов на 4 ноември упати покана до Папуљас со цел да се зајакнат добрососедските односи.
XS
SM
MD
LG