Достапни линкови

Путин ја обвини Грузија за бришење на советското минато


Рускиот премиер Владимир Путин упати критика до Грузија поради рушењето на еден споменик од Втората Светска Војна. Според Путин потегот е обид да се избрише советското минато на двете земји. 46 метри високиот бронзен споменик беше срушен во саботата во грузискиот град Куташи за на неговото место да се изгради парламент.
XS
SM
MD
LG