Достапни линкови

Полска води меѓународна истрага за кражбата на знакот од Аушвиц


Полската полиција соопшти дека соработува со меѓународните агенции и институции и дека е возоможно некое лице да биде упасено по европски налог за кражбата на знакот кој стоеше на влезот на еден поранешен нацистички логор во Аушвиц. Полицијата во неделата го пронајде знакот на кој пишува работата ќе ве ослободи во шума одалечена 100 километри од логорот.
XS
SM
MD
LG