Достапни линкови

Паѓаат цените во Бугарија - Во Сончев Брег стан за 480 евра м2


Цената на становите во Бугарија се намали за 40 проценти поради економската криза поради што романци купувале станови во близина на граница, објави романскиот весник „Адеврул“. Весникот наведува дека пред една година метар квадратен во Сончев Брег и во Балчик се продваше за 1.300 евра сега чини 480 евра.
XS
SM
MD
LG