Достапни линкови

Киргистанскиот новинар почина една недела откако беше нападнат


Генадиј Павлјук новинар во Киргистан почина една недела откако полицијата соопшти дека бил фрлен од висока зграда со заврзани раце. Тој пишуваше за весниците „Аргументи и Факти“ и за „Комсомолска Правда во Киргистан“. За неговите подржувачи станува збор за напад врз слободата на печатот.
XS
SM
MD
LG