Достапни линкови

Две лица загинаа во бомбашки напад во Пешевар


Полицијата соопшти дека во самоубиствен бомбашки напад во пакистанскиот град Пешевар, загинале две, а биле четри лица. Нападпт се случил пред клубот на новинарите. Пешевар е честа мета на напади последните месеци откако владините сили превзедоа офанзива против талибанците во Јужен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG