Достапни линкови

Лионел Меси - најдобар фудбалер на светот


Напаѓачот на Барцелона и на Аргентина Лионел Меси ја доби наградата на ФИФА за најдобар фудбалер на светот оваа година. 22 годишниот Меси годинава стана и најдобар фудбалер во Европа. Со Барселона Меси ги освои Лигата на Шампионите, Светскиот Клубски Куп, Ла Лига и Кралскиот Куп.
XS
SM
MD
LG