Достапни линкови

Експлозија во пакистанскиот град Пешевар


Во пакистанскиот град Пешевар, како што јавија новинските агенции, одекнала експлозија. Според полицијата и сведоците, тоа се случило пред клубот на новинарите. Засега не е познато дали има жртви.
XS
SM
MD
LG