Достапни линкови

Гала- концерт во Рим по повод 15 години македонско-ватикански односи


Денеска во Рим ќе биде одржан свечен гала - концерт по повод 15 години од воспоставувањето на дипломатските односи меѓу Република Македонија и Светата Столица – Ватикан. На концертот ќе присуствува и македонската министерка за култура Елизабета Канчевска Милевска.
XS
SM
MD
LG