Достапни линкови

4 мртви во напад на бомбаш самоубиец во Ирак


Најмалку 4 луѓе го загубија животот во напад на бомбаш самоубиец во Ирак во градот Тал Афар. Според полицијата загинал главниот човек на општинскиот совет Хусеин Мохамед Ал Крис и неговите тројца телохранители. Во Тал Афар кој е одалечен на 60 километри од градот Мосул се водеа интензивни борби по американската инвазија во 2003 година.
XS
SM
MD
LG