Достапни линкови

Русија-нуклеарните преговори со САД во јануари


Русија соопшти дека преговорите со САД за потпишување на новиот договор за нуклеарно вооружување ќе продолжат во јануари. Според руското министерство за надворешни работи треба да се разработат уште некои прашања, кои тие очекуваат да се решат во блиска иднина. Американскиот претседател Барак Обама по преговорите во петокот со Димитри Медведев соопшти дека двете страни се блиску до постигнувањето нов договор, кој ќе го замени стариот, кој престана да важи на 5 декември.
XS
SM
MD
LG