Достапни линкови

Некои земји уценувале во Копенхаген, изјави Браун


Британскиот премиер Гордон Браун денеска изјави дека преговорите за климатските промени во Копенхаген биле доведени во прашање поради неколку земји кои уценувале. Браун изрази задоволство што сепак е постигнат некаков договор, но предупреди дека веќе не треба да се преговара на таков начин.
XS
SM
MD
LG