Достапни линкови

Лавров во Каиро разговараше со Мубарак


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска во Каиро се состана со египетскиот претседател Хосни Мубарак, а предвиденис е средби и со претседателот на Арапската Лига, АМр Муса. Покрај билатерлани прашања, една од темите на разговорите е и израелско – палестинскиот конфликт.
XS
SM
MD
LG