Достапни линкови

Напад врз полициска станица во Авганистан


Авганистанските сили денеска убиле тројца милитанти откако група талибанци нападнале една полициска станица во источен Авганистан. Според локалните власти, напаѓачите имале намера да извршат самоубиствен напад. Претставник на талибанците го потврди инцидентот, додавајки дека биле убиени 25-мина авганистански полицајци.
XS
SM
MD
LG