Достапни линкови

Едно лице убиено во инцидент во Либан


Едно лице било убиено во напад врз автобус во северен Либан во кој се превезувале сиријски работници. До инцидентот доаѓа еден ден откако либанскиот премиер Саад Харири ја заврши дводневната посета на Дамаск, прва откако анти-сиријската коалиција дојде на власт во Либан.
XS
SM
MD
LG