Достапни линкови

Ердоган во посета на Сирија


Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган денеска ја зпочнува дво-дневната посета на Сирија. Ердоган во Дамаск ќе присуствува на Советот за турско – сиријска стратегиска соработка, а предвидено е и потпишување на над 50-тина билатерални договори.
XS
SM
MD
LG