Достапни линкови

Израел користел органи од тела на мртви


Израел призна дека во 90-тите години од минатиот век им дозволувал на форензичарите да земаат органи од телата на мртвите, вклучително и Палестинци, без дозвола на нивните семејства. Министерот за здравство на Израел за една локална телевизија изјавил дека со таа пракса се прекинало пред десетина години.
XS
SM
MD
LG