Достапни линкови

Уапсен ирански автор на документарци поради навреда на власта


Иранските власти приведоа автор на документарни филмови поради навреда на властите на Исламската република. Новинската агенција ИСНА објави дека откако приведениот Мохамад Нуризад изјавил дека нема пари да плати кауција, бил притворен.
XS
SM
MD
LG