Достапни линкови

Министрите на ОПЕК решаваат за производството на нафта


Цената на нафтата на светските берзи е малку повисока од 73 долари за барел. Министрите од земјите членки на ОПЕК денеска треба да се сретнат во Ангола за да се договорат за нивото на производство. Се очекува производството на нафта да остане непроменето.
XS
SM
MD
LG