Достапни линкови

„Сојуз“ успешно лансиран


Руското вселенско летало Сојуз патува кон Меѓународната вселенска станица. Леталото со тричлен екипаж составен од Русин, Американец и Јапонец успешно полета од космодромот Бајконур во Казахстан и се очекува да стигне на станицата на 23-ти овој месец.
XS
SM
MD
LG