Достапни линкови

Прогноза за времето- сончево и студено


Метеоролозите прогнозираат сончево време со умерена облачност и слаб до умерен ветер, претежно од југоисточен правец.
Утринската температура се спушти до минус 12, а дневната ќе се движи меѓу минус 3 и 4 степени Целзиусови.
Во Скопје и околината слично време со температури меѓу минус 9 и нула.
XS
SM
MD
LG