Достапни линкови

Силва-Колумбија се соочува со воена опасност од Венецула


Колумбија се соочува со надворешна воена опасност, како резултат на зголемената тензија со соседот Венецуела, соопштил денеска колумбискиот министер за надворешни работи Габриел Силва. Според министерот Колумбија подготвува стратегија како да не дозволи да дојде до било каква агресија, бидејќи земјата е во политички и трговски спор со венецуелскиот претседател Хуго Чавез. Силва директно не ја обвинил Венецуела, но според него Чавез им соопштил на војниците да се подготвуваат за војна.
XS
SM
MD
LG