Достапни линкови

12 затвореници од Гвантанамо префрлени во родните земји


САД префрлил 12 затвореници од затворот Гвантанамо во Авганистан, Јемен и Сомалија. Според министерството за правда 6 Јеменци, 2 Сомалијци и 4 Авганистанци се пратени во нивните родни земји викендов за таму да ја отслужуваат затворската казна. Американски официјални лица објавија минатата недела дека група на затвореници од Гвантанамо ќе биде испаратена во затвор во Илиноис.
XS
SM
MD
LG