Достапни линкови

Нови 19 сомнителни случаи на А Х1 Н1 во Македонија


Нови 19 пациенти сомнителни на грипот А Х1 Н1 се примени низ болниците во Скопје во последниве 24 часа. На Клиниката за инфективни болести се хоспитализирани 5 луѓе, а во Воената болница 3. На клиниката за детски болести и на институтот за белодробни заболувања кај децата се примени 11 деца на лекување. Од Центарот за јавно здравје соопштуваат дека за време на викендот 100 луѓе се вакцинирале против грипот.
XS
SM
MD
LG