Достапни линкови

Малики во посета на Египет


Ирачкиот премиер Нури Ал Малики е во официјална дводневна посета на Египет, каде во Каиро ќе разговара со претседателот Хосни Мубарак. Ирачкиот премиер претходно изјавил дека тие се за започнување на нова ера во односите меѓу двете земји. Малики посетата ќе ја искористи и за зајакнување на бизнис врските, вклучувајќи и инвестиции на Египет во Ирак.

XS
SM
MD
LG