Достапни линкови

Протести на Тајван против трговска соработка со Кина


Илјадници луѓе протестираат во Тајван поради зголемувањето на соработката на нивната земја со политичкиот ривал Кина. Протестите се одржуваат еден ден пред да дојдат преговарачите од Пекинг во земјата за да разговараат за потпишување на договор за трговија со Тајван. Кинескиот официјален став е дека островот Тајван е составен дел од Кина.
XS
SM
MD
LG