Достапни линкови

56 мртви во собраќајна несреќа во Нигерија


Полицијата во Нигерија соопшти дека најмалку 56 луѓе го загубиле животот кога еден возач на камион, кој носел цемент загубил контрола над возилото и удрил во толпа луѓе. Според полицијата загинатите биле пешаци, кои оделе покрај патот во Декиан во централна Нигерија во Коги државата. Собраќајните несреќи во Нигерија се чести, поради лошата инфраструктура.

XS
SM
MD
LG