Достапни линкови

Францускиот премиер Фијон во посета на Кина


Францускиот премиер Франсоа Фијон денеска пристигна во Пекинг на тридневната посета, кеде ќе се сртне со кинекиот претседател Ху Џинтао и премиерот Ван Џиабао. Фијом со нив најверојатно ќе разговара за климатските промени, бидејќи вчера на завршниот самит во Копенхаген посветен на нив е примен на знаење завршниот документ со кој се согласија 26 земји, меѓу кои Кина и САД.
XS
SM
MD
LG