Достапни линкови

Клаус-глобалното затоплување не е нова наука туку е религија


Чешкиот претседател Вацлав Клаус соопшти денеска по повод самитот за климатски промени во Копенхаген дека такви радикални решенија не се потребни и да глобалното затоплување не е е воопшто наука, туку само нова религија. Според Клаус не треба на светот да му се диктира како да живее на основа на ирационална идеологија, која е производ на политичка коректност.

XS
SM
MD
LG