Достапни линкови

2 мртви при рушење на споменик во Русија


Една мајка и нејзиното дете денеска го загубија животот во градот Куташи, Грузија кога некои работници рушеле споменик од Втората Светска Војна за на неговото место да се изгради парламент. Уште неколку луѓе се повредени при рушењето на бронзениот споменик долг 46 метри. Русија соопшти дека ваквиот чекор е без почит спрема илјадниците Грузијци кои умреа борејќи се за Советскиот Сојуз за време на Втората Светска Војна.
XS
SM
MD
LG