Достапни линкови

Груевски-визното олеснување ново поглавје на Македонија


Македонија отвара ново поглавје од својата историја, на перспективи достигнувања и шанси за поголеми успеси. Тоа е знак дека продолжуваме да чекориме напред и дека одиме по вистинскиот пат, изјави денеска премиерот Никола Груевски по повод укинувањето на визите за македонските граѓани. На визната либерализација Груевски гледа како инструмент за понатамошна евроинтеграција на земјата.
XS
SM
MD
LG