Достапни линкови

19 нови пациенти сомнителни на А Х1 Н1 во Македонија


Нови 19 пациенти со симптоми на грипот А Х1 Н1 се хоспитализирани во болниците во Скопје, соопшти министерството за здравство. На клиниката за инфективни болести се примени 4 пациенти. Во воена болница 2, а на клиниката за детски болести и на институтот за белодробни заболувања кај децата се хоспиатлизирани 13 деца.
XS
SM
MD
LG