Достапни линкови

Папата одобри декрет за Јован Павле 2


Папата Бенедикт 16 денеска одобрил декрет во кој се истакнати херојските доблести на поранешниот папа Јован Павле 2. Доколку Бенедикт 16 потпише и декерет за чудотворното залагање на починатиот Јован Павле 2 може тој да биде прогласен за светец.


XS
SM
MD
LG