Достапни линкови

50 Срби го посетиле Европскиот Парламент


Педесетина граѓани на Србија денеска го посетиле Европскиот парламен за да го прослават безвизниот режим. Претседателот на парламентот Јиржи Бузек им порачал дека со овој чин тие учествуваат во создавањето на историјата. Бузек на србските грѓани им се обратил преку видео порака им посакал добродојде и имнагласил дека без солидарност нема стабилност, а без стабилност нема подобар живот.

XS
SM
MD
LG