Достапни линкови

Српската влада за кандидатурата за ЕУ


Владата на Србија на денешната седница треба да реши кога таа земја ќе поднесе кандидатура за членство во Европската унија. На седницата е најавено учеството и на шефот на државата Борис Тадиќ кој изјави дека денеска владата би требало да се донесе конечна одлука за ова прашње.
XS
SM
MD
LG