Достапни линкови

Поради студеното време прекинат сообраќајот во тунелот под Ла Манш


Четири возови поради дефект, веројатно предизвикан од студеното време, застанале во подморскиот тунел на Ла Манш меѓу Франција и Британија. Во возовите имало околу две илјади луѓе, а стотици веќе биле евакуирани од тунелот. Нема извештаи за повредени. Агенциите јавуваат дека до ова дошло поради разликата меѓу температурата на студениот воздух надвор и загреаниот тунел.
XS
SM
MD
LG