Достапни линкови

Средба Обама - Медведев во Копенхаген


Претседателите на Соединетите Држави и на Русија Барак Обама и Дмитриј Медведев денеска во Копенхаген имаа одвоена средба. Обама по состанокот изјави дека двете земји се многу блиску до склучување нов договор за намалување на нуклеарното оружје. Останувале само да се расчистат некои технички детали.
XS
SM
MD
LG