Достапни линкови

Ирански војници завзеле нафтено поле во Ирак


Ирачкиот заменик министер за надворешни работи Мухамед Азис соопшти дека ирански трупи завзеле еден извор на нафта во пограничната зона. Тој истакна дека не знае дали иранците суште го држат под контрола изворот, додавајки дека утре за овој проблем ќе биде повикан на разговор иранскиот амбасадор во Багдад. Иран ги демантира овие информации.
XS
SM
MD
LG