Достапни линкови

Неформална средба Иванов - Клинтон


Претседателот на Македонија Ѓорѓе Иванов денеска во Копенхаген имал кратка, неформална средба со американскиот државен секретар Хилари Клинтон. Иванов, како што јави МИА, се заблагодарил за подршката од Соединетите Држави, а ја информирал Клинтон за најновиот развој во спорот со Грција за името.
XS
SM
MD
LG