Достапни линкови

Со беспилотни летала напади врз милитанти во Пакистан


Пакистанските служби за безбедност соопштија дека најмалку 3 осомничени милитанти биле убиени денеска во трет по ред ракетен напад за 48 часа од американско беспилотно летало во регионот на Северен Вазиристан. Вчера во сличен напад биле убиени 14 милитанти.
XS
SM
MD
LG