Достапни линкови

Обама - На светот му треба глобален климатски договор


Американскиот Претседател Барак Обама изјави дека сите земји ќе бидат посилни и побезбедни со глобален договор за борба против климатските промени. Обама зборувајки во Копенхаген на Меѓународната Конференција, каде што на денешниот финален ден се собрани над 100 лидери на земји изјави дека договор мора да биде донесен, па макар и да не перфектен
XS
SM
MD
LG